Obisk

Četrtek, 8. 2. 2018, je bil za osmošolce naše šole prav poseben dan. V spremstvu ravnateljice in učiteljic jih je obiskalo 14 učencev OŠ Olge Petrov iz Banatskega Brestovca v Srbiji. Sprejeli so jih v svoje domove in skupaj so preživeli naslednjih pet dni. Da bi gostom čim bolj približali našo kulturo, način življenja, šege, navade in utrip življenja na šoli, smo jim pripravili različne dejavnosti. V petek so se s svojimi gostitelji odpravili k pouku, tekom naslednjih dni pa so si še ogledali najstarejše slovensko mesto, spoznali legendo boksa Dejana Zavca in se tudi z njim spoprijeli v ringu, se družili na bowlingu, si z družinami ogledali katero od okoliških pustnih povork, v ponedeljek pa tudi sami sodelovali v njej, saj so se z učenci šole Videm udeležili povorke, ki tradicionalno poteka v naši občini. Zadnji večer v Sloveniji smo obogatili še s posebnim druženjem: vsi učenci v projektu izmenjave so prespali v šoli, kar je bila za mnoge nova izkušnja.

Poslovili smo se v zasneženem torkovem jutru. Učenci so povedali, da je bila to čudovita izkušnja, ki jih je obogatila, stkale so se močne vezi in se že veselijo ponovnega srečanja v juniju, ko se odpravimo v Srbijo.

                                                         Mentorici Aleksandra Kukovič in Damjana Hliš

Morda vam bo všeč tudi...