Skoči na glavno vsebino

5. Mesto na 1. Mednarodnem Tekmovanju CLILiG Robotika

Dne 24. aprila 2025 smo se udeležili 1. mednarodnega prvenstva CLILiG Robotika, ki je potekalo v Tehnoparku Celje, kjer smo dosegli 5. mesto!

Tekmovanja se je udeležilo 12 osnovnih in srednjih šol iz Slovenije in Hrvaške. Žrebanje je našo ekipo povezalo s partnerji iz Srednje tehnične šole Konjščina na Hrvaškem, kar je omogočilo izjemno priložnost za mednarodno sodelovanje in izmenjavo znanja.

Poleg razvoja tehničnih in programerskih veščin na področju robotike, je bil glavni cilj tekmovanja tudi jezikovna kopel v nemškem jeziku, kjer so učenci urili sposobnosti  komunikacije in nastopanja. Poleg tega so pridobili dragocene veščine timskega dela, organizacije dela, iskanja informacij in reševanja problemov.

Učenci so si ogledali tudi Tehnopark Celje, ki je prava poslastica znanstvenih doživetij. Trenutno gosti zelo aktualno razstavo o robotiki in umetni inteligenci, kar je še dodatno obogatilo našo izkušnjo.

Naša ekipa je dosegla odlične rezultate, saj so učenci pokazali izjemno mero samostojnosti, kreativnosti in predanosti. Njihovo delo se je odražalo v kakovostnem končnem izdelku, na katerega smo upravičeno zelo ponosni.

Tekmovalna ekipa:

  • Franc Gajser
  • Neja Habjanič
  • Lana Horvat
  • Jan Krajnc
  • Vito Pipan
  • Ajda Šamperl

👏 Iskrene čestitke vsem tekmovalcem za odličen dosežek! 👏


Posebna zahvala pa gre tudi naši partnerski ekipi iz Srednje tehnične šole Konjščina za odlično sodelovanje!

Morda vam bo všeč tudi...

Orodna vrstica za dostopnost